JV Interier - Zateplení, malování a natírání fasád, střech a bytů

JV Interier: | Malířské články | Jak funguje interiérový zateplovací nátěr? Měřili jsme vlhkosti omítek a srovnávali zateplovací nátěry s běžnými.

Jak funguje interiérový zateplovací nátěr? Měřili jsme vlhkosti omítek a srovnávali zateplovací nátěry s běžnými.

JV Interier | 12. 09. 2009

Jak funguje interiérový zateplovací nátěr? Měřili jsme vlhkosti omítek a srovnávali zateplovací nátěry s běžnými.

ThermoShield Interieur

Měření proběhli na omítkách, na kterých byl aplikován zateplovací termokeramický nátěr ThermoShield Interieur. Provedli jsme vlastní měření u zakázky, kterou jsme realizovali před čtyřmi roky. Náš zákazník, pan Martin Kubíček byl ochotný nám poskytnout prostor bytu k provedení měření, která byla uskutečněna v obývacím pokoji a ložnicích.

Začali jsme v obývacím pokoji, kde byl aplikován zateplovací nátěr. Měření prokázalo, že na nátěru, na jakémkoliv místě v pokoji nebyla naměřena žádná vlhkost omítky, jako důkaz jsme nátěr s měřením vyfotili a vložili k nahlédnutí, ačkoliv v dalších pokojích je naměřená přirozená vlhkost na obyčejném nátěru mezi 10 až 15 % vlhkosti. Také teplota v pokoji je téměř stejná ve třech úrovních u podlahy, uprostřed a u stropu. Také jsme porovnali odstín a po čtyřech letech se vůbec nezměnil, nátěr tímto potvrdil světlostálost a svou kvalitu. Z vlastností nátěru bylo jasné, že dokáže udržet vytvořené teplo, a tím i snížit intenzitu vytápění pokoje. Zákazník je s nátěrem velice spokojen a bude uvažovat o dalším nátěru pokoje.

ThermoShield - Interieur

HET – Klasik Interier

Pro ukázku dalších měření jsme vyfotili a porovnali jiný interiérový nátěr ve dvou pokojích v bytě. Vlhkost omítky se pohybuje mezi 10 až 15 % vlhkosti. Vlhkost je přibližně všude stejná ve všech třech úrovních pokoje, u podlahy, střed a u stropu. Stěny jsou i o poznání na první omak rukou i chladnější. To v praxi znamená, že takto chladné a vlhké stěny rychleji teplo v pokoji ochladí. To vás bude nutit pokoj intenzivněji vytápět za účelem udržení příznivé teploty. Také teploty naměřené ve všech třech úrovních jsou značně rozlišné o 5 °C rozdílu mezi podlahou a stropem. Nejnižší teplota je u podlahy a nejvíce bylo u stropu, což je špatné. Fotografie sami vypovídají o skutečném průzkumu porovnání nátěrů mezi zateplovací barvou ThermoShield a běžnými Interiérovými nátěry a jejich rozdílné vlhkosti.

Běžný nátěr

Měření bylo provedeno Indikátorem vlhkosti dřeva a stavebních hmot. Přístroj k rychlému zjišťování vlhkosti v budovách, při realizaci staveb apod. Pomocí tohoto přístroje zjistíte informativně vlhkost dřeva do hloubky cca 3 cm, případně u betonu nebo omítky, do hloubky cca 4 cm. Přístroj je schopen zjistit i změnu vlhkosti pod keramickým obkladem na zdi nebo podlaze. Měření se provádí pouhým přiložením přístroje na měřenou plochu.

Přidej stránku na: Facebook Delicious Jagg Linkuj

JV Interier – články o malování & zateplení

Přinášíme vám zajímavosti z malířského oboru, mnoho užitečných rad a tipů, které vám mohou pomoci při malování, jak správně dodržovat technologické postupy a čeho se vyvarovat. Sledujeme pro vás nejnovější trendy a vývoj nových technologií. Také se zde dočtete o klasickém tradičním malování bytů, pokojů pro každého a jak postupovat při zateplení vašeho domu.

Naše služby

Poslední malířská práce

Thermoshield aktuální měření fasád Thermoshield aktuální měření fasád

Aktuální měření domů natřených ThermoShieldem - EXTERIEUR ze dne 7. dubna 2009,  fasádní termokeramický nátěr určený k úsporám energie budov.  Měření jsme namátkově provedli na našich natřených domech v  Kostelci nad Orlicí rodinný dům pana Semeráda a ...

Reklama

Zateplení budov
Zateplení budov

Potřebujete zateplovat váš dům? Nabízíme zateplovací systém Thermoshield. Jedná se thermokeramické barvy na fasádu, střechu i interiér.

Magnetický obraz
Magnetický obraz

Variabilní instalace vhodná jako designový doplněk bytu. Podklad je tvořen magnetickou barvou. Aplikace magnetického obrazu na zeď.

© 2013 JV Interier. Všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@jvinterier.cz

Design & Programing by Duo Interactive

Duo Interactive interactive engine / načteno za: 0.017