JV Interier - Zateplení, malování a natírání fasád, střech a bytů

JV Interier: | Často kladenné otázky v malířství |

Úprava zdí, fasády a natírání střech

Kdy je nejvhodnější doba k natírání plechových střech?

K provedení nátěru plechové střechy je potřeba vhodné stálejší počasí nejméně na dalších pět dnů před aplikací nátěrového systému. Nátěry se nesmí natírat ani při nízké nebo vysoké teplotě, protože by došlo rychlému oloupání nového nátěru buď z velkého chladu, nebo vysoké teploty při aplikaci a nátěr by se nemusel dostatečně spojit s podkladem. Nátěry je dobré provádět nejlépe v dopoledních ranních hodinách nebo před západem slunce kdy plech již chladne a očekává se ustálená teplota vhodná pro aplikaci nátěru. Nátěr je vhodný provádět při teplotách nejlépe od + 5 do + 25 stupňů.

Dá se stará fasáda natřená vápnem, natřít třeba akrylátovou barvou značky Mistral?

Vápno v případě aplikace akrylátové barvy se musí úplně odstranit. Bohužel dle našich dlouholetých zkušeností se tyto dva materiály nesnesou. Jsou totiž každý jiného složení a tvrdosti. Což v praxi znamená velký problém vápenný materiál je měkký a akrylátový je mnohem tvrdší svojí povahou a při změně teplot by při různé roztažnosti těchto dvou materiálu došlo k potrhání vrchního nátěru a jeho následného loupání v ploše.

Doporučujete nějaký vhodný nátěr na zárubně?

Ano myslíme si, že nejvhodnější v současnosti jsou stále syntetické barvy, protože jsou nejvíce odolné proti mechanickému poškození. Výrobky od firmy Balakom atd. budou nejvhodnější i když je i mnoho kvalitnějších značek zejména zahraničních, ale to je na prodejcích kde bude barvu kupovat.

Máme nové trámy na půdě. Existuje nějaký přípravek proti červotočům a dřevokazné houbě?

Ano existuje prostředek jako prevence proti červotočům a dřevokaznému hmyzu. Jedná se o bezbarvou nebo lehce zabarvenou penetraci v zeleném provedení. Prostředky se jmenují DŘEVOSTOP nebo BORKOLOR atd. Ve specializovaných prodejnách je hodně druhů těchto přípravků. Ředí se jako koncentrát až do poměru 1:9.

Budeme malovat kotelnu a je hodně špinavá. Čím máme ošetřit omítky před dalším malováním?

Je nutné nejprve mechanicky odstranit nečistoty pavučiny a prach usazený na stěnách. Nejlépe vysavačem nebo smetákem. Takto očištěnou malbu namydlete mazlavým mýdlem v upraveném roztoku dle návodu. Jedná se o neutralizaci nečistot v pórech štuku. Po zaschnutí můžete aplikovat noví nátěr.

Máme staré omítky, jsou křivé a nerovné v ploše. Existuje něco, čím se dají vyhladit?

Ano existují sádrové stěry již přímo namíchané pro nanášení na stěny. Pozor! Stěny musí bít nejprve oškrabaný od starých maleb a provedená penetrace podkladu ke zpevnění. Po té se dá aplikovat jakákoliv sádrová stěrka, která se nanáší ve dvou vrstvách s obroušení každé vrstvy. Po vyhlazení a dokonalém zaschnutí můžete teprve aplikovat vnitřní interiérovou barvu.

Přidej stránku na: Facebook Delicious Jagg Linkuj

Vyberte kategorii, která Vám pomůže vyřešit otázky:

Často kladené otázky - zateplení & malování

Za dobu své existence odpovídáme na časté otázky našich klientů. Zde jsme pro vás vybrali ty nejčastější, doufáme, že vám budou nápomocné a pokud ne, kontaktujte nás a my vám veškeré vaše dotazy zodpovíme. Odpovědi se týkají zateplení, malování, ochrany zdí, údržba a také základní přípravy k malířským pracím.

Naše služby

Poslední malířská práce

Thermoshield aktuální měření fasád Thermoshield aktuální měření fasád

Aktuální měření domů natřených ThermoShieldem - EXTERIEUR ze dne 7. dubna 2009,  fasádní termokeramický nátěr určený k úsporám energie budov.  Měření jsme namátkově provedli na našich natřených domech v  Kostelci nad Orlicí rodinný dům pana Semeráda a ...

Reklama

Zateplení budov
Zateplení budov

Potřebujete zateplovat váš dům? Nabízíme zateplovací systém Thermoshield. Jedná se thermokeramické barvy na fasádu, střechu i interiér.

Magnetický obraz
Magnetický obraz

Variabilní instalace vhodná jako designový doplněk bytu. Podklad je tvořen magnetickou barvou. Aplikace magnetického obrazu na zeď.

© 2013 JV Interier. Všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@jvinterier.cz

Design & Programing by Duo Interactive

Duo Interactive interactive engine / načteno za: 0.0124