JV Interier - Zateplení, malování a natírání fasád, střech a bytů

JV Interier: | Často kladenné otázky v malířství |

Základní příprava na malování a natírání

Kolik nátěru je potřeba provést na novou štukovanou fasádu?

Na novou štukovanou fasádu po dokonalém vysušení je nejprve potřeba provést hloubkovou penetraci pro zpevnění a neutralizaci podkladu. Pak provedeme 2 - 3 nátěry vrchní fasádní barvou. Možná, když se jedná o první nátěry, doporučujeme raději provézt nátěry tři.

Můžu na starou malbu použít jinou značku interiérové barvy?

Ano, můžete použít jinou značku stejného nebo podobného složení interiérové malby. Jen musí mít podobná základní složení pro lepší spojení se starším nátěrem myslím tvrdost nátěru, pružnost atd. po zaschnutí tak, aby použité materiály při teplotních vlivech a vlhkosti se nechovali rozdílně a nezačali se loupat nezávisle na sobě.

Za jak dlouho se dá malovat nové omítky novostavby barevnou malbou?

Na nové omítky doporučujeme první malování provést v bílém provedení. Omítky se dobře zatáhnou a za nějaký čas ustálí. Po dvou nebo třech letech můžeme aplikovat barevné interiérové malby. Je to zejména pro to, že barevné malby si déle udrží barevnou stálost a svěží barevný vzhled.

Budeme doma malovat, je možné použít valeček i štětku zároveň?

Ano lze kombinovat při malování jak váleček, tak i štětec. Důležitým aspektem je, aby tahy štětcem byly rovné a důkladné a spí jej používat k domalování koutů a hran.

Chceme natírat zárubně a doma máme syntetickou barvu. Jaký máme použít ředidlo a základní nátěr?

Ředidlo k provádění nátěrů je S 6005 k nanášení štětcem ke stříkání se používá S 6006. Základní nátěr je potřeba použít na kov nejlépe s antikorozním účinkem. Tento základní nátěr si nechte doporučit přímo v obchodě dle výběrů ze sortimentu obchodu.

Jak poznám, že musím oškrabat starou malbu před dalším malováním?

Nejlépe se to poznáme tím, že stará malba na dotek ruky na ploše stěny vydává šustivé zvuky a na první pohled se na hodně místech loupe. To jsou příznaky, že není vhodné nanášet novou malbu, ale nejprve tu starou oškrabat a omítky ošetřit penetrací, tak aby se zpevnil zvětralí podklad před novou aplikací vnitřních maleb.

Přidej stránku na: Facebook Delicious Jagg Linkuj

Vyberte kategorii, která Vám pomůže vyřešit otázky:

Často kladené otázky - zateplení & malování

Za dobu své existence odpovídáme na časté otázky našich klientů. Zde jsme pro vás vybrali ty nejčastější, doufáme, že vám budou nápomocné a pokud ne, kontaktujte nás a my vám veškeré vaše dotazy zodpovíme. Odpovědi se týkají zateplení, malování, ochrany zdí, údržba a také základní přípravy k malířským pracím.

Naše služby

Poslední malířská práce

Thermoshield aktuální měření fasád Thermoshield aktuální měření fasád

Aktuální měření domů natřených ThermoShieldem - EXTERIEUR ze dne 7. dubna 2009,  fasádní termokeramický nátěr určený k úsporám energie budov.  Měření jsme namátkově provedli na našich natřených domech v  Kostelci nad Orlicí rodinný dům pana Semeráda a ...

Reklama

Zateplení budov
Zateplení budov

Potřebujete zateplovat váš dům? Nabízíme zateplovací systém Thermoshield. Jedná se thermokeramické barvy na fasádu, střechu i interiér.

Magnetický obraz
Magnetický obraz

Variabilní instalace vhodná jako designový doplněk bytu. Podklad je tvořen magnetickou barvou. Aplikace magnetického obrazu na zeď.

© 2013 JV Interier. Všechna práva vyhrazena. Kontakt: info@jvinterier.cz

Design & Programing by Duo Interactive

Duo Interactive interactive engine / načteno za: 0.0136